Eğitimle Zayıflama Hakkında

eĞİTİMLE zAYIFLAMA
Sık Sorulan Sorular

Eğitimle Zayıflama Hakkında

Eğitim nasıl zayıflatır? 

Şişmanlık; doğru olduğuna inanılan fakat kilo alımına neden olan, yanlış inanç, alışkanlık ve davranışların uzun süre tekrarlanması sonucunda ortaya çıkar. Metabolizmayı, alışkanlıkları ve davranışları yöneten merkez bilinçaltıdır, kitaptaki bilgiler inançları eğiterek değişime neden olur.

 • İçerikler; beslenme, hareketsizlik, hareket, beden, metabolizma ve kilo hakkındaki düşüncelerin değişmesine etki eder.
 • Kişinin alışkanlık ve davranışlarının değişmesine neden olur.
 • İnançlar; okuyarak, bilinçlenerek, eğitimle öğrenerek ve inanarak değişir. Kilo verilmek isteniyorsa, mevcut inanılan bilgilerin değişmesi sadece eğitimle mümkündür.
 • Diyetler, ilaçlar, ameliyat, bitki çayları; inançları asla değiştiremez. Kişinin kendini eğitimle değiştirmesi haricinde hiçbir metot zayıfladıktan sonra tekrar kilo almamanızı garanti etmez.
 • Kitap okunduğunda kişinin inandığı bilgilerle yüzleşmesine neden olur, inandıkları hakkında doğru ve yanlışların farkındalığını kazandırır. Yanlış, yanıltıcı bilgilerin etkisizleşmesine neden olur.
 • Eski davranış alışkanlıkları sadece yeni ve doğru bilgiler sorgulayarak öğrenildiğinde inanca dönüşmesine neden olur.
 • %100 kalıcı çözüm sadece ve sadece inançlardaki davranış alışkanlıkları değiştiğinde mümkün olur.

Neden şişmanlık problemi, sağlıkla ilgili değildir? Eğitim ile çözülür mü?

 • Dünyadaki şişmanlama problemine sağlık sektörü yüz yıldır kalıcı bir çözüm getirememiştir. Çünkü çözüm sağlıkta değildir, eğitim ile mümkündür.
 • Çözüme eğitim ile yaklaşan hiçbir bilim insanı ve kurum henüz dünyada mevcut değildir.
 • Zayıflamak farklı bir konudur, kalıcı olarak istediğin ölçülerde kalmak bir ömür boyu yaşayacak bilince sahip olmak farklı bir durumdur.
 • Davranış alışkanlıkları bir hastalık değildir, kişinin doğru olduğuna inandığı öğreti ve bilgilerin bütünüdür.
 • Sigara, alkol ya da uyuşturucu bir tür davranış alışkanlığıdır. Şişmanlık da, beslenme ve hareket hakkında inanılan bilgilerin bedende ortaya çıkan etki ve sonuçlarıdır. Fazla kilolar bir süre sonra beden sağlığına zarar verirse bu o zaman sağlık problemine dönüşmüş olur.

“Zayıflama konusunda her şeyi biliyorum ve çok bilinçliyim, fakat maalesef yine de kiloluyum ve kilolarımdan kurtulamıyorum”

Her düşünce ve bilgi mutlak eyleme dönüşür ve her eylem de sonuçlara neden olur. Demek ki kiloluysan öğrendiğin bilgiler, çözüme götüren bilgiler değil, tam tersine sorunun büyümesine neden olan bilgilermiş ki, halihazırda fazla kilolusun. Aynı düşünerek farklı sonuçlar alınamaz, bildiklerin kilo vermene değil almana neden olan bilgilerdir.

Bildiğinizi sandığınız konular beslenme ve kilo hakkındaki bilgilerdir. Bu bilgileri bilmek kilo vermenize neden olmaz. Gelir odaklı bilgileri bilmek kilonun artmasına neden olur, gider odaklı bilgilere odaklandığınızda kilo vermeye başlarsınız.

Ayrıca metodumuz bilgi öğretmek değil, kişinin inandıklarını değiştirmek üzerinedir. Bilmek farklı inanmak farklı sonuçlara neden olur. Eğitimlerimiz daha çok yanlış bilinen bilgileri etkisizleştirerek doğru bilgilere inanılmasına neden olan teknik ve metotlar içerir. Eğer kiloluysanız, kiloya neden olan etkenler hakkında inandıklarınız mutlaka yanlıştır.

İnstagram Sayfamız

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

Youtube Kanalımız