Etkileşim Hakkında

ETKİLEŞİM
Sık Sorulan Sorular

Etkileşim Hakkında

Benim sorunum çevremdeki insanlar, eşim, annem, babam, arkadaşlarımdan kaynaklanıyor. Onları hayatımdan çıkaramayacağıma göre nasıl mümkün olacak?

Çevrendeki insanları yok sayamayız ya da öldürerek yok edemeyiz. Ama bilincindeki onları ve onlarla olan alışkanlıklarını değiştirebiliriz. Bu durum sadece sana ait özel bir durum değildir, etkileşim her canlı için geçerlidir. Etkilenmemeyi, başkalarına hayır diyebilmeyi metodumuz öğretmektedir. Aile fertlerini hayatımızdan çıkartmak yerine, onlar hakkındaki düşünce ve algılarımızı değiştirmek daha verimli bir çözümdür. Biz değiştiğimizde onların bize olan hizmetleri değişir.

Bekarken 36 bedendim kilo sorunum olmazdı, yemezdim acıkınca meyve ya da 1-2 krakerle doyardım, evlendikten sonra ne değişti?

Bekarken kendine bakma konusunu daha önemsiyordun çünkü evlenmek vardı önünde. Fakat evlendikten sonra “aman sen de boş ver dedin”, çünkü evlendin. Bekarken neşeliydin, sevinç ve coşkuluydun hayatı seviyordun ve kendini rahat ve kolay ifade edebiliyordun. Evlendikten sonra kaynananın, eşinin, çevrenin ve yaşam şartlarının ne yapman gerektiği hakkında kurallar koyması neşeni ve sevincini yok etti. Evliliğin seni kısıtladığını düşünmen, daha az özgür olduğuna inanman ve sınırlanman ya da sınırlaman hareket miktarını da azaltarak kilolarının artmasına neden oldu. Evlilik, yemek yapmak ya da eşin; senin ürettiğin bir tür bahanedir, bunlar bilinç bazında bilgi ve algı olarak değişebilir.

Kilolarım genetik olduğu için veremiyorum, tüm ailecek kiloluyuz, halama, anneanneme, teyzeme ya da dayıma benziyorum, herkes öyle söylüyor bunu nasıl çözeceğim?

Ailenin kilolu olması genetik olmasından kaynaklanmaz, öncelikle fazla kilolar bir psikosomatik problemdir ve genetik ile hiçbir alakası yoktur. Modelleme ve etkileşim ile alakası vardır, kişi aile fertlerini model almış ve etkilenmiştir. Küçük yaşta sana telkin etmişlerdir, “sen halana çok benziyorsun” ya da “böyle devam edersen annene benzeyeceksin” gib. Anneye benzemek istememek bile anneye benzenmesine neden olur. Bunların çözümlerini metodumuz öğretmektedir.

İnstagram Sayfamız

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

Youtube Kanalımız